Září 2015

Itálie 2015 - 1. den

23. září 2015 v 23:17 | Niki
Itálie 2015

Na tuhle dovolenou jsme se těšili dlouho. Po celé období letních prázdnin jsme s Honzou oba byli pracovně vytížení, a teprve v poslední třetině měsíce září přišla na řadu naše dovolená. Pro letošní rok jsme si jako cíl zvolili italská města - Verona, Mantova, Modena, Bologna, Florencie, Arezzo, Orvieto, Asissi, Řím a oblast Tramínu.

1. den - odjezd z Prahy, cesta přes Německo a Brennerpass do Verony

Dnes jsme vstávali poněkud dříve, budík nám zvonil v 5:35. Dopekli jsme tousty na cestu, dobalili poslední drobnosti a vyrazili.

Z Prahy jsme nabrali směr na Plzeň a Rozvadov, kde jsme natankovali na poslední benzínce v Čechách. Po lehce stresující situaci, kdy jsme měli téměř prázdnou nádrž a hledali jsme zmiňovanou benzínku, jsme nakonec natankovali a vyrazili směr Mnichov - Innsbruck. Cesta probíhala bez potíží, nepotkali jsme žádné kolony a nikde jsme nečekali.


Ve 14:15 jsme dorazili do Verony. Cestou jsme nakonec chytili pár zpomalení kvůli pracem na silnicích, ale dojeli jsme v pořádku a to je hlavní :) Ubytovali jsme se v Euromotelu Verona (cena dvoulůžkového pokoje se snídaní dohromady za 66 eurošů), hotel je vzdálený tři kilometry od historického centra. Po ubytování jsme si dali chvilku "voraz", a pak vyrazili na procházku po centru Verony, na večeři a zmrzlinu, samozřejmě! :)

První, co nás samozřejmě nemohlo minout, byla stavba Arény - amfiteátru postaveného v 1. století n.l., který dokázal pojmout na 22 000 diváků sledujících zápasy gladiátorů i zvířat.

Ulicí Via Leoncina jsme se dostali k Porta Leoni a po Via Cappello na Piazza del Erbe, kde se asi 4 metry pod úrovní dnešní ulice nachází původní základy římského fora. Uprostřed náměstí se nachází tzv. Capitell - baldachýn, z něhož byly od 16. století oznamovány např. soudní výroky a rozhodnutí. Nelze minout ani tzv. Casa dei Mercati, naproti němu pak Casa dei Mazzanti, na němž jsou zachované fresky ze 16. století. Na Torre del Gardello postaveného v roce 1370 se nachází nejstarší hodiny ve Veroně.

Jen pár kroků od Piazza dell'Erbe se nachází další - Piazza dei Signori, náměstí plné neskutečných památek. Určitě na tomto náměstí nelze pominout Palazzo del Comune z roku 1194, Palazzo dei Tribunali či Palazzo del Governo.

Z Piazza dei Signori jsme se vydali na Corso Sant' Anastasia k Piazza Sant' Anastasia s gotickým kostelem zasvěceným sv. Anastazii. Z Piazza Sant' Anastasia jsme se vydali po Via Duomo k Cattedrale S. Maria Matricolare a přes Ponte Pietra na Teatro Romano a Castel S. Petro, ze kterého je krásný a celistvý výhled na celé město.